با وجود آنتی ویروس های مختلف در بازارهای بین المللی و توسعه دهندگان آن ها، Trend Micro هنوز وب سایت های مخرب را مسدود می کند و در مرورگر مایکروسافت نیز به عنوان هشدار دهنده حضور دارد.

با وحود تنظیمات عالی امنیتی Edge، هنوز برخی از تهدیدها از بین نمی روند و Trend Micro فایل های آلوده را پیدا می کند و هیچ خطری را برای تهدید و نفوذ به کامپیوتر شما باقی نمی گذارد. Trend Micro صددرصد آزمایش های آزمایشی سایت تاپ ۱۰ریویوز را به دست آورد، یکی از معدود برنامه هایی است که به طور صحیح بیش از ۳۰۰ نمونه مخرب زنده را شناسایی و مسدود کرده است. همچنین نمرات تشخیص کامل در سایر آزمونهای آزمایشگاهی مستقل به دست آمد. Trend Micro Antivirus + Security شامل فیلترهای اسپم و اسکن USB را بدست آورده است و براحتی می تواند تهدیداتی ا که از طریق پیام های ایمیل یا درایوهای USB قابل جابجایی هستند را شناسایی نماید.

سایر ابزارهای امنیتی مانند بانکداری صحیح و یا اسکن رسانه های اجتماعی با نسخه رایگان Trend Micro در دسترس نیستند. اما شما می توانید کنترل والدین و فایروال شخصی را با نسخه نرم افزار Maximum Security Trend Micro تجربه نمایید.

نصب این برنامه همانند اکثر برنامه های آنتی ویروس ها است.

تحقیقات تیم آقای الفبا نشان می دهد که این آنتی ویروس معیار نسبتا خوبی است برای آنانکه به سرعت دستگاه سخت افزاری خود حساس هستند. اما برای نسخه های ویندوز همچنان پیشنهاد اول آقای الفبا استفاده از آنتی ویروس بیت دفندر می باشد.