اگر هنوز از مرورگر خود برای دانلود فایل‌ها از اینترنت استفاده می‌کنید به شما توصیه می‌نماییم این مقاله را حتماً بخوانید.

گاهی در هنگام دانلود برخی فایل‌ها توسط مرورگر از اینترنت، پروسه دانلود فایل‌ها با شکست روبرو می‌شود و مجبورید از ابتدا فایل را دانلود نمایید.

تنها راه‌حل ساده برای این موضوع استفاده از برنامه‌های مدیریت دانلود می‌باشد، در زیر بهترین نرم‌افزارهای مدیریت دانلود را به شما معرفی می‌کنیم که نه‌تنها سرعت دانلود سریع‌تر را به ارمغان می‌آورد بلکه به شما این امکان را می‌دهد که حین دانلود فایلی مکث کنید و درزمانی دیگر به ادامه دانلود بپردازید. همچنین این نرم‌افزارها به شما این امکان را می‌دهد که چندین دانلود را به‌صورت موازی اجرا کرده و اولویت‌های آن را تنظیم کنید.

ما فهرستی از بهترین مدیران دانلود برای پنجره‌هایی داریم که می‌توانید امروز استفاده کنید:

  1. نرم‌افزار JDownloader

JDownloader یکی از بهترین‌های مدیریت دانلود است که می‌توانید برای ویندوز خریداری کنید. با JDownloader می‌توانید همه‌چیز را رایگان دریافت می‌کنید، آن‌هم بدون تبلیغات.

مدیر downloader به کاربران اجازه می‌دهد که شروع، توقف یا توقف دانلود، تنظیم محدودیت‌های پهنای باند برای هر دانلود، آرشیو سازی خودکار و بیشتر موارد دیگر را راه‌اندازی کنند. برخی از دیگر ویژگی‌های این برنامه شامل راه‌اندازی چندین فایل دانلود و پشتیبانی از سایت‌های محبوب مانند YouTube  است.

JD

بااین‌حال، JDownloader یک مدیر دانلود قدرتمند است. امکان دیگر این نرم‌افزار که آن را زیباتر و قدرتمندتر می‌کند این است که می‌توانید مجموعه‌ای از 300 دانلود را به نرم‌افزار بدهید و آن‌ها را برای شب برنامه‌ریزی نمایید تا با خاصیت shcedule یا زمان‌بندی در شب با بهترین سرعت اینترنت به دانلود آن مجموعه‌ها بپردازد. همان‌طور که می‌بینید، JDownloader یک مدیر دانلود بسیار توانا برای ویندوز است و شما باید قطعاً این نرم‌افزار را امتحان کنید.

مزایا:
کاملاً آزاد بدون تبلیغات
بارگذاری چند فایل به‌صورت موازی
پشتیبانی از وب‌سایت‌های مشهور ویدیو
کتابخانه بزرگ متصل شونده‌ها
معایب:
به نظر قدیمی می‌رسد

سایت مرجع JDownloader

  1. نرم‌افزار محبوب Internet Download Manager

این نرم‌افزار به IDM هم معروف است و یکی از محبوب‌ترین مدیران دانلود برای ویندوز می‌باشد. بزرگ‌ترین ویژگی آن مدیر بارگیری اینترنتی و ادغام آسان آن با همه مرورگرهای اصلی است. IDM برای بارگیری همه پیوندهای دانلود با هر پسوندی مناسب است و به شما امکان می‌دهد  تا به‌راحتی به دانلود هر فایلی در هر مرورگری بپردازید. مدیریت دانلود هوشمند این نرم‌افزار که به‌صورت یک کلیک تشخیص می‌دهد که شما می‌خواهید فایلی را دانلود کنید باعث شده محبوبیت بالاتری را کسب نماید. این در حالی است که دیگر نرم‌افزارهای مدیریت دانلود این کار را نیز انجام می‌دهند، ولی هیچ‌کدام از آن‌ها به‌عنوان مدیر بارگیری اینترنت خوب عمل نمی‌کنند.

ویژگی‌های IDM شامل توانایی توقف و ازسرگیری دانلود، پشتیبانی از چندین دانلود موازی، سرعت دانلود سریع‌تر و بیشتر است. IDM با یک شتاب‌ده منطقی دانلود هوشمند همراه است که به بخش‌بندی فایل‌ها پرداخته و به تسریع دانلود شما کمک می‌کند. این مسئله همچنین تضمین می‌کند که حتی زمانی که کامپیوتر شما در وسط یک دانلود خاموش می‌شود، IDM قادر خواهد بود دانلود را بدون نیاز به شروع از ابتدا ازسر بگیرد. این نرم‌افزار همچنین از سرورهای پراکسی، پروتکل‌های FTP و HTTP، فایروال‌ها، redirects و پردازش محتوای ویدیو و خیلی موارد دیگر را پشتیبانی می‌کند.  شما باید قطعاً این نرم‌افزار را امتحان کنید.

مزایا:
سرعت دانلود عالی
چندین بار دانلود به‌صورت موازی
پشتیبانی از وب‌سایت‌های محبوب ویدیو
پشتیبانی از سرورهای پراکسی، FTP & HTTP و غیره
معایب:
کمی گران‌تر است.

سایت مرجع: IDM