بسیاری از کارآفرینان، کارمندانی هستند که برای نوآوری به‌طور مداوم تلاش می‌کنند.

این افراد ته انگیزه هستند. آن‌ها هرروز صبح از خواب بیدار می‌شوند و برای شنا کردن در برابر مد شنا می‌کنند. این کمی دیوانگی به نظر می‌رسد!

بااین‌حال، این افراد وجود دارند و کسی نمی‌تواند وجود آن‌ها را نادیده بگیرد. این افراد متعهد به کمک‌رسانی برای سازمان خود هستند و همیشه برای خلاق‌تر شدن گام برمی‌دارند. آن‌ها می‌توانند آینده را ببینند و باید مطمئن شوند که شرکت آن‌ها در آینده باقی خواهد ماند.
این شور و اشتیاق گاهی منجر به اشتباهاتی می‌شود. درحالی‌که هدف آن‌ها بهبود هر چه بیشتر سازمان یا شرکتشان است.

گاهی برخی اوقات تصمیماتت این کارآفرینان منجر به نتایج معکوس می‌شود. در روزهای آتی پنج اشتباه کلیدی این افراد را از دید رهبری آقای الفبا بررسی می‌کنیم

در این مقاله به دومین اشتباه کلیدی این افراد می‌پردازیم.

فقدان فروتنی در کارآفرینان:

کارآفرین بودن به معنای همه کاره بودن نیست. شاهد این موضوع بوده ایم که سازمانی وقتی رشد می‌کند رهبران آن سازمان دیگر برای اعضای خود زمان لازم را اختصاص نمی دهند و لحنشان دستوری شده و حالت تقدیری خود را از دست می‌دهند.

هر بار که با آن‌ها صحبت می‌کنید، فقط عصبانیت را در ایشان احساس می‌کنید. معتقدم که این خشم بسیار مشکل ساز خواهد بود.

کار زیادبه شما فشار وارد می کند و نداشتن خواب کافی بر روی اخلاق و رفتار شما تاثیر می گذارد و ممکن است حالات بالا در شما قابل مشاهده شود.

فراموش نکنید که در شرکت یا سازمان شما پرسنل باهوشی حضور دارند که تغییر رفتار شما را متوجه می شوند. در اغلب مشاوره هایم پی برده ام، پرسنل خانمی که شرکت شما حضور دارند دارای روحیه ظریفی هستند که با برخورد تند و بی ادبی، بر روی کارشان تاثیر مستقیم می‌گذارد و کیفیت کاری ایشان را پایین می آورد.

اگر خواهان موفقیت هستید، رفتار فروتنانه خود را حفظ نمایید و نگذارید کم خوابی و فشار بیش از حد کاری بر روی اخلاقتان تاثیر بگذارد.

از شما دعوت می‌‌کنم که حتما دیگر مقالات رهبری آقای الفبا را مطالعه نمایید.