هرکسی که کارآفرین بوده و کاری را آغاز کرده باشد، به‌وضوح به یاد می‌آورد که وظیفه اصلی‌اش نوشتن است!

 نوشتن ایده‌ها و کارهایی که باید انجام دهد تا با برنامه‌ریزی مداوم به اهدافش برسد.

اگر از آن‌ها پرس‌وجو کنید، تصدیق می‌کنند که کاره‌ای زیادی را هرروز انجام داده‌اند تا به اهدافشان برسند.

در زیر چند نکته وجود دارد که اگر بخواهید کارآفرین شوید هیچ‌کس به شما بازگو نمی‌کند.

۱. خود را برای کار طولانی روزانه آماده کنید.

رویای کارآفرین شدن معمولاً آزادی فکری به همراه می‌آورد. زمانی که تصمیم بگیرید که وارد صحنه شوید باید برنامه‌ی برای تحقق اهدافتان یادداشت نمایید. در خبرها بارها دیده‌ایم که اشخاص کارآفرین از میلیاردها تومان درآم خبر می‌دهند. دوست من، چنین نیست که به‌آسانی هر چیزی میسر شود. پشت سر همه موفقیت‌ها، همیشه کار سخت وجود دارد. اگر شما یک کارآفرین را نظاره کردید که روی ساحل آرامش نشسته‌، به این دلیل است که او کاره‌ای سختی را در زمان درست انجام داده است. در کارآفرینی اغلب کارها توسط شما انجام می‌شود. هیچ‌کس نیست تا به شما بگوید که چگونه کاری را آغاز کنید و یا درکجا، کاری را متوقف کنید.

اگر شما کاری که به آن عشق می‌ورزید را انجام می‌دهید، بی‌شک این کار را بدون توقف انجام خواهید داد. خود را برای کار کردن 8 الی 16 ساعت در روز آماده کنید.
کارآفرینی وقفه انداختن در کاری را طلب نمی‌کند، بلکه کارآفرینی، کاری است که باید خودتان و برای خودت درستش کنی.

 

2.خیلی بیشتر ازآنچه انتظار داشتید برداشت خواهید کرد.

اگر در کارآفرینی، کارها را به‌موقع، درست و مؤثر انجام دهید، کسب درآمد بیشتر از آن چیزی خواهد بود که انتظار دارید. این درآمد زیاد هم بیشتر اوقات به دلیل هزینه‌های کمی است که در ابتدا صورت می‌گیرد. اغلب سرمایه کسب‌وکارها راه‌اندازی وب‌سایت و نهایتاً چاپ کارت ویزیت است که به‌عنوان سرمایه اولیه مطرح می‌شود.

پیشرفت در کاری که به آن عشق می‌ورزید، مشکل زمان طولانی کار را برای شما به تفریح مبدل می‌سازد و درنهایت کار تفریح شما به‌حساب می‌آید. نتیجه اینکه شما برای آینده بهتر برنامه‌ریزی خواهید نمود.

 

3. به اغلب فرصت‌ها بله بگویید، اما هر کاری را انجام ندهید.

اگر در ابتدای راه هستید به اغلب مشتریان بله بگویید. به‌جایی می‌رسید که باید شبانه‌روزی کارکنید و در ابتدای راه بهتر است که این برنامه‌ریزی را در مسیر خود لحاظ کنید که خستگی‌های بسیاری را باید تجربه کنید.

زمانی می‌رسد که موفقیت شمارا در آغوش می‌گیرد. فرصت‌ها یکی پس از دیگری خودشان را نشان خواهند داد. برخی فرصت‌ها بسیار هیجان‌انگیز و برخی مضحک هستند. به‌هرحال شما باید بدانید که چه موقع به فرصتی بله بگویید و چه زمانی نه بیاورید.

 

4. باید با ایده‌های بزرگ خود مبارزه کنید.

وقتی کارآفرین می‌شوید، متوجه خواهید شد که ایده‌های شگفت‌انگیز بزرگ و فوق‌العاده‌ای مغز شمارا تحت تأثیر قرار می‌دهند. خیلی سخت است که حرکتی روبه‌جلو و به سمت هدفتان نداشته باشید. برخی از ایده‌ها ارزش دنبال کردن رادارند و بیشتر آن‌ها وقتتان را به هدر می‌دهد و شمارا به حاشیه سوق می‌دهند. مثل بند شماره 3 شما باید بدانید به چه  ایده‌ای جواب مثبت دهید و به چه ایده‌ای نه بگویید. مخصوصاً اگر پای پیشرفت در میان باشد.

 

5. با خود فروتن باشید.

هیچ اتفاقی بهتر از شروع کسب‌وکار و کارآفرینی خودتان نیست. به‌ندرت پیش می‌آید که کسب‌وکار شما طبق برنامه جلو رود و این موضوع می‌تواند اعتمادبه‌نفس شمارا از بین ببرد.

اگر کمی فروتن باشید می‌توانید:

آنچه را که می‌توانید انجام دهید، بی‌تردید انجامش می‌دهید
و در مورد چیزی که می‌توانید داشته باشید، برای چگونگی به دست آوردنش کنجکاو می‌شوید

درنهایت درک بهتری را تجربه کرده و برای فرصت‌های جدید، رشد نمایید.

در پایان از شما دعوت می کنیم که به دیگر مقالات رهبری آقای الفبا حتما نگاهی بیاندازید!